logo

Hakkımızda


Kültür yayıncılığına yepyeni bir soluk getirmek amacıyla 2018 yılında kurulan Turkuvaz Kitap, dünyadaki bilimsel fikirleri Türk okurlarıyla buluşturmak için yeni bir yola çıkıyor. Saygın yazarların çeviri ve telif eserlerini yayımlayarak zengin bir katalog oluşturmayı hedefliyoruz. Çıktığımız bu yolda dünyadaki kültürel gelişmeleri ve yayınları takip ederek akademisyenlere, öğrencilere ve ilgili okuyuculara ‘dünya bilgisi’ni sunuyoruz.

Kitapların küresel ve politik sınırları aşması, yeni ortaklıklar oluşturması ve zihnin ufkunu genişletmesi gerektiğine inanıyoruz. Yazarlarımızdan ilham alan ekibimizle, sürekli çeşitlenen okuma ortamında kitap hazırlama sürecine oldukça değer verip buna göre seçkiler hazırlıyoruz. Yayımladığımız her kitabın önemli ve kalıcı olduğuna inanıp bu inançla sonraki kitapları yayımlama sürecinde bize ilham olmasını önemsiyoruz.

Turkuvaz Kitap olarak çalışanlarının, yazarlarının, hakemlerinin, medyasının, satıcılarının ve diğer ortaklarının yayıncılık işinde örnek, profesyonel olarak katılabilecekleri olumlu bir ortamı destekler nitelikte olmasına özen gösteriyoruz.

Türk ve dünya klasiklerinin yanı sıra tarih, felsefe, insan ve toplum gibi kategorilerin seçkin örneklerini, alanında uzman kişilerin akademik ciddiyet ve titizliğiyle hazırlanan eserlerini okurlarımızla buluşturmaya devam edeceğiz.